Haftanın en etkili deodorantı

Neden Deotak?

Ürün seçimi nasıl yapılmalı?

Deodorant ne zaman kullanılmalıdır?

Deodorantlar, sprey, roll on ve koltuk altı krem şeklinde dizayn edilmiştir. Ter kokusundan kurtulmak için hangi tür deodorant kullanıyor olursanız olun deodorantınızı banyodan çıktıktan hemen sonra uygulayın. Deodorantı uygulamadan önce koltuk altının temiz ve kuru olmasına dikkat edilmelidir. Uzun tüyler deodorantın etkisini azaltacağından koltuk altının tüylerden temizlenmiş olması gerekir.

Antiperspirant deodorant ne demektir?

Normal ya da pudralı deodorantlar sadece kokuyu maskelemeye yararlar. Terleme üzerinde bir etkileri olmaz. Antiperspirant deodorantlar, içerikleri dolayısıyla daha az terlemeye ve böylece terin bakterilerle daha az buluşmasına yardımcı olurlar.

Deotak, bileşimindeki tuzlar sayesinde, doğal terlemeye engel olmadan aşırı terlemeyi kontrol eder. Böylece aşırı terleme sonucu oluşan kötü kokuları engeller.

Antiperspirant ürünler sağlığa zararlı mıdır?

Deotak markasını diğer antiperspirant ürünlerden ayıran en önemli nokta özel içeriği sayesinde doğal terlemeye mani olmadan aşırı terlemeyi kontrol etmesidir. Hem terleme tamamen engellenmez hem de terlemeye bağlı olarak ortaya çıkan rahatsız edici duygu yaşanmaz. Kötü ter kokusu da ortaya çıkmadan önlenmiş olur.

Antiperspirant seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Her şeyden önce seçilen deodorantın terlemeyi tamamen engellememesi gerekir. Çünkü ter, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olan bir fiziksel aktivitedir. Bunun yerine terlemeyi kontrol eden antiperspirant ürünler tercih edilmelidir.

Hangi cilt tipine göre hangi deodorant tercih edilmelidir?

Deotak; Deodorant Krem ve Roll-on olmak üzere ikiye ayrılır. 7 güne kadar koruma etkisi kanıtlanmış Deotak ürünlerinin özel içerikleri sayesinde ihtiyaçlarınıza cevap vermek üzere tasarlanmış olan çeşitleri arasından kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

• Deotak Invisible far Women yenilenen ve her cilde uygun formülü sayesinde yapışkanlık hissi bırakmayan özelliğie sahiptir.
• Deotak Original for Women, yenilenen ve her cilde uygun formülü sayesinde yapışkanlık hissi bırakmayan özelliğe sahiptir.
• Deotak Invisible for Men, yenilenen ve her cilde uygun formülü sayesinde yapışkanlık hissi bırakmayan özelliğe sahiptir.
• Deotak Original for Men, yenilenen ve her cilde uygun formülü sayesinde yapışkanlık hissi bırakmayan özelliğe sahiptir.
• Deotak Classic Krem Deodorant, normal ciltler için uygundur.
• Deotak Fresh Krem Deodorant, formülündeki mentol sayesinde cildinize ferahlık kazandırır. Ferahlatıcı etkisiyle terlemeyi azaltmaya yardımcı olur.
• Deotak Soft Krem Deodorant, hassas ciltler için özel formüle edilmiştir. Allantoin katkılı formülüyle ciltte oluşabilecek tahriş riskini minimuma indirir.
• Deotak Plus Krem Deodorant, bileşimindeki Tea Tree Oil sayesinde ter kokularına karşı ekstra koruma sağlar.

Aktif yaşayan kişiler ne tür deodorantları tercih etmelidirler?

İş hayatının içindeki kadın ve erkekler için aşırı terleme önemli bir sorundur. Bir grubun karşısında sunum yapan bir iş adamı ya da iş kadının koltuk altında yayılan ter lekesi hiç de hoş bir görüntü oluşturmaz. Öğrencilerine ders anlatan bir öğretmenin ya da servis yapan bir restaurant personelinin sürekli terlemesi hem onun performansını hem de çevredekilerin konforunu olumsuz etkiler. Özellikle aktif yaşamayı seven gençlerin spor yaparken, dans ederken, grup aktiviteleri sırasında ter içinde kalması rahatsız edicidir. Bu durumu engellemek için uzun süre kalıcı etkisi kanıtlanmış, terlemeyi düzenleyen ürün kullanılmalıdır. Deotak’ın yağ bazlı içeriği, vücut ısısını düzenleyen ter bezlerinin yüzeyinde engelleyici bir bariyer oluşturur, terin hava ile temasını keserek bakterilerin üremesini önler. Deotak, terlemeye engel olmadan fazla terlemeyi kontrol eder. Deotak’ın etki süresi diğer antiperspirant ürünlerden daha uzundur. İçeriğindeki özel maddeler sayesinde 7 güne kadar etkilidir. Fazla terleme ile oluşan kötü kokulara karşı korur. Ekonomik ve uzun süre etkili olması tercih sebebidir.

neden deotak